Prokuratura okręgowa w Tarnobrzegu zajmie się sprawą zanieczyszczenia powietrza przez firmę Kronospan Mielec

02.09.2019

Chodzi o sześciokrotne przekroczenie dwutlenku węgla w lutym 2018 roku, niż zakłada pozwolenie zintegrowane. Temat podejmowała już mielecka prokuratura, ale sprawę umorzyła.

Nie zostały przeprowadzone m.in. badania z opinii biegłego, stąd trzeba ponownie zająć się sprawą – mówił w Mielcu Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.

– Powinni być przesłuchani świadkowie, inspektorzy, ci, którzy brali udział w badaniach. Oni się powinni wypowiedzieć. Tymczasem w pierwszym postępowaniu zostało przesłuchanych dwóch świadków i zostało ono przedwcześnie umorzone.

Na spotkaniu z mieszkańcami był również Marek Surmacz, zastępca Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który zapewniał, że teraz są prowadzone bardzo szczegółowe badania i kontrole związane z emisją szkodliwych substancji.

– W tej chwili pilnujemy bardzo rygorystycznie, aby to co nie jest produktem ubocznym. To co jest zmieszane z klejami, lakierami, produktami chemicznymi nie znalazło się w ogóle w procesie spalania.

Minister i przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska uczestniczyli w konferencji “Miasto smrodu”, zorganizowane przez tzw. stronę społeczną.

Posłuchaj:
Marcin Warchoł
Marek Surmacz
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN