Prorektor PWSZ w Nowym Sączu ponownie na swoim stanowisku

04.02.2020

Halina Potok ponownie jest prorektorem ds. studenckich i kształcenia w nowosądeckiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Poprzedni, październikowy akt powołania na to stanowisko przez samorząd studencki był według rektora wadliwy. Od ogłoszenia swojej decyzji rektor odczekał regulaminowy czas 7 dni, po których nie uzyskując sprzeciwu ponownie powołał Halinę Potok na stanowisko. Jednak według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego postępowanie trzeba było przeprowadzić jeszcze raz zgodnie z procedurami, do czego też rektor się dostosował.

– W dniu wczorajszym, dokładnie 3 lutego, ponownie na funkcję kierowniczą Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia została powołana pani dr Halina Potok. Wczoraj odbyło się spotkanie w gronie przedstawicieli uczelnianej Rady, wraz z panią przewodniczącą, siedemnastu studentów, dostałem pełne poparcie w formie uchwały, iż pozytywnie opiniują kandydaturę pani doktor – mówi rektor Mariusz Cygnar

Według rektora ponowne przeprowadzenie procedury wyboru pozwala Halinie Potok pełnić swoją funkcję bez niepotrzebnych wątpliwości.

Posłuchaj:
Mariusz Cygnar
Wydawca, Łukasz Raczkowski, źródło: www.pwsz-ns.edu.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Rozmowa Kulturalna - Benedykt Polański
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN