Protest policjantów – przygotujcie się na drobiazgowe kontrole!

09.07.2018

Od wtorku, 10 lipca, rozpoczyna się ogólnopolski protest policji. Uczestniczyć w nim będą również tarnowscy stróże prawa. Akcję odczują na pewno kierowcy, bo policja zapowiada drobiazgowe kontrole drogowe.

Będziemy dokładnie sprawdzać samochody – mówi Michał Suda, przewodniczący tarnowskich Związków Zawodowych Policjantów. – Podczas akcji protestacyjnej, będziemy pouczać kierowców, którzy łamią prawo. Oczywiście jest to zgodne z naszymi przepisami prawa. Mandaty karne będą nakładane na osoby, które drastycznie będą łamać prawo – dodaje.

Nie wiadomo ilu tarnowskich policjantów przyłączy się do protestu. – Jest duże zainteresowanie, a do akcji może przyłączyć się każdy funkcjonariusz – twierdzi Michał Suda. – Jest to dobrowolna akcja protestacyjna, także nie mogę powiedzieć ile osób weźmie udział w proteście. Na dzień dzisiejszy ponad 200 tarnowskich policjantów związanych jest ze związkami zawodowymi.

Policjanci domagają się podwyżek swoich pensji o 650 złotych. Do tego mundurowi chcą odmrożenia waloryzacji uposażeń oraz wprowadzenia pełnej odpłatności za nadgodziny i służbę w dni wolne od pracy.

W swoich postulatach mówią o pełnopłatnym zasiłku chorobowym, a także przywróceniu systemu emerytalnego sprzed 2012 roku.

Posłuchaj:
Michał Suda
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN