Po protestach kibiców “Jaskółka” pozostanie w nazwie hali

01.08.2019

Tarnów Arena Jaskółka – taką nazwę nosić będzie zmodernizowana hala sportowo – widowiskowa. Po protestach kibiców oraz środowiska sportowego w mieście, urzędnicy zdecydowali się połączyć “nowe” z tradycją.

Ktoś kto mówi hala Jaskółka, pamięta stare lodowisko, trochę siermiężne i sprzed kilkudziesięciu lat. Dzisiaj mamy nowoczesny obiekt i prawdziwą arenę. W starym obiekcie były dwie trybuny dla publiczności, teraz mamy prawdziwą arenę i siedzieć będziemy z każdej strony wokół nowoczesnego boiska czy innej przestrzeni – mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Mimo że teraz hala będzie nosić nazwę “Tarnów Arena Jaskółka”, to wielu mieszkańców będzie określać po swojemu – dodaje prezydent Tarnowa.

– Prawie wszyscy mieszkańcy Tarnowa mówią o Hali Jaskółka. I tutaj się nic nie zmienia, bo będziemy mówić że jedziemy do Hali Jaskółka. Natomiast w szerokim wymiarze, takim ogólnopolskim, marketingowym, potrzebna jest nazwa taka bardziej zrozumiała, nie tylko sympatyczna dla nas, ale przyciągająca dla innych odbiorców.

Modernizacja hali zakończy się jesienią. Na pewno swoje pojedynki rozgrywać tu będą piłkarze ręczni, którzy w tym roku rywalizować będą w superlidze.

Dodatkowo w obiekcie mają odbywać się koncerty oraz spotkania religijne.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
RDN _, fot. tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Mróz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN