Protestujący rolnicy wyjechali na drogi [ZDJĘCIA]

07.10.2020

“Nie pozwolimy pogrzebać polskiego rolnictwa” – traktor z takim transparentem przodował w proteście rolników oraz producentów drobiu i trzody chlewnej w poddębickiej Pustyni. Zebrało się tam kilkadziesiąt osób ze swoimi maszynami rolniczymi z powiatów dębickiego, mieleckiego i ropczycko- sędziszowskiego.

Jak mówią ustawa, która m.in. wprowadza zakaz hodowli zwierząt na futra oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych oznacza śmierć polskiego rolnictwa.

– Nie możemy stać biernie. My musimy walczyć o swoje prawa. My jesteśmy klasą społeczną , która tak naprawdę żywi cały ten naród. To są naczynia połączone. Będzie problem ze sprzedażą zboża, bo kiedy padną kurniki, to my nie będziemy mieli gdzie sprzedawać naszego zboża. Ja upadnę.

Rolnicy w kolumnie pojechali traktorami drogą wojewódzką 985 do Przecławia. Wracając delegacja ma odwiedzić posła Jana Warzechę, który głosował za przyjęciem tej ustawy. Tam chcą w sposób symboliczny brudnymi gumiakami, kapustą i olejem pokazać co myślą o takim głosowaniu.

Posłuchaj:
Protestujący
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN