Protesty mieszkańców wymusiły korektę projektu obwodnicy Radomyśla Wielkiego

03.04.2018

Drogowcy czekają na wydanie opinii środowiskowej w sprawie budowy obwodnicy Radomyśla Wielkiego. Obecnie kompletowane są dokumenty oraz opinie mieszkańców na temat przebiegu trasy.

To długotrwały i wnikliwy proces – mówi reporterowi RDN burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński. – Mamy jakiś mały poślizg, około miesiąca, to nie zagraża bezpieczeństwu realizacji tej inwestycji. Te wszystkie decyzje środowiskowe wydłużają trochę czas, mamy nową ustawę od 1 stycznia, prawo wodne, przez co mamy małe opóźnienia – tłumaczy burmistrz.

W czasie konsultacji społecznych pojawiły się protesty w sprawie przebiegu drogi. Wymagały one drobnych poprawek w projekcie. – Nie chcemy działać na niekorzyść mieszkańców – twierdzi Józef Rybiński. – Oficjalnych protestów nie ma. Są problemy, włączamy się w to jako gmina, żeby jak najlepiej to rozstrzygnąć. Każdy jest ważny i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby te problemy rozwiązać. My też jesteśmy po to, żeby ludziom pomagać. Pewne rzeczy już się z wykonawcą udało nam ustalić – mówi burmistrz.

Samorząd Radomyśla Wielkiego planuje, że decyzję środowiskową na budowę obwodnicy wyda w połowie kwietnia.

Wtedy rozpocznie się budowa ponad 3 kilometrowego odcinka drogi, który pozwoli ominąć centrum miasta.

Posłuchaj:
Józef Rybiński
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN