Przebrani za policjantów kontrolowali samochody – w bagażniku mieli suszarkę

04.12.2017

Grupa nastolatków przebierała się za policjantów i … kontrolowała samochody w Gródku nad Dunajcem. Zatrzymywali samochody latarką z czerwonym światłem, a w samochodzie mieli suszarkę do włosów. Młodzi oszuści już zostali złapani. Wpadli na gorącym uczynku.

Nastolatkowie działali w Gródku nad Dunajcem i Rożnowie. W zeszłym tygodniu zatrzymali samochód latarką z czerwonym światłem. Podając się za policjantów chcieli kontrolować kierowcę. Podejrzenia mężczyzny wzbudził ubiór młodych “policjantów”. Mieli na sobie policyjne mundury starego typu, dodatkowo niekompletne, a częściowo wojskowe. Zanim jednak kierowca zareagował na miejscu pojawił się prawdziwy patrol z Łososiny Dolnej. Na jego widok nastolatkowie zaczęli uciekać.

Patrole policji z psem tropiącym znalazły samochód przebierańców na jednym z parkingów. Na jednym z siedzeń leżały dwie atrapy broni oraz hełm i … suszarka do włosów. Nad ranem jeden z przebierańców wrócił po samochód i wtedy został zatrzymany. Policja zatrzymała w sumie piątkę osób zamieszanych z tego typu “kontrolami drogowymi ” – dwóch 19-latków, dwóch 18-latków i 15-latka.

Nastolatkowie kilka razy działali w taki sposób na terenie Gródka nad Dunajcem i Rożnowa. Pełnoletnim po przesłuchaniu przedstawiono zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego, za które grozi nawet do roku pozbawienia wolności. Nieletniego przekazano rodzinie i zajmie się nim sąd rodzinny.

Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN