Przedłuża się rozpoczęcie jednej z najważniejszych inwestycji drogowych dla Bochni

03.10.2019

Na dzisiaj wstępnie planowano otwarcie ofert wykonawców, którzy zamierzają budować pierwszą cześć zjazdu z autostrady. Ze względu na pytania wykonawców termin składania wniosków do udziału w postępowaniu został przedłużony do 9 października.

Dlaczego inwestycja stoi w miejscu pomimo, że od oddania autostrady minęło siedem lat?

Budowę łącznika z prawdziwego zdarzenia hamowały głównie protesty mieszkańców, dotyczące lokalizacji. Dlatego od otwarcia autostrady ruch z węzła Bochnia odbywa się drogami powiatowymi.

Nowy zjazd to bardzo ważna inwestycja dla regionu – przekonuje starosta bocheński Adam Korta.

– Dlatego, że każda złotówka wydana na tę infrastrukturę wpływa pozytywnie na komfort poruszania się. To również będzie się przekładało dla mieszkańców Bochni, powiatu bocheńskiego i turystów, którzy odwiedzają ten teren.

Dodajmy, że pierwsza część łącznika – w odniesieniu do której wojewoda wydał zezwolenie na realizację inwestycji – obejmuje odcinek, który nie wzbudzał większych kontrowersji.

Przebiega on ulicą Smyków,a następnie w pobliżu Stalproduktu do Krzeczowskiej.

Budowa ruszy, jeśli wykonawcy nie wycenią prac na więcej niż 40 milionów, które na ten cel zarezerwowały władze wojewódzkie

Gdyby inwestycję udało się rozpocząć niezwłocznie, zakończy się ona najwcześniej w połowie 2021 roku.

Kiedy powstanie drugi odcinek od Krzeczowskiej do drogi 94 na razie nie wiadomo. W sądzie administracyjnym toczy się bowiem postępowanie dotyczące prawomocności opinii środowiskowej, która została oprotestowana.

 

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN