Przedsiębiorcy uratują Stal Mielec?

05.12.2021

Ponad 6 mln złotych przekażą lokalni biznesmeni i nie tylko na rzecz ekstraklasowej Stali Mielec. To szansa dla klubu, który boryka się z dużymi problemami finansowymi.

Jak mówi zastępca prezydenta Mielca Adriana Miłoś, to dobra informacja nie tylko dla samego klubu, ale również dla miasta.

– To bardzo dobra wiadomość, że do dotychczasowych sponsorów naszych ekstraklasowych piłkarzy, wśród których jest również nasze miasto, czyli właściwie wszyscy mieszkańcy płacący podatki, dołączyli kolejni sponsorzy, którzy wywodzą się z lokalnego biznesu i los Stali nie jest im obojętny.

Adriana Miłoś dodaje, że miasto od powrotu Stali na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce znacząco wspiera klub.

– W 2020 roku, kiedy to FKS Stal Mielec powróciła do ekstraklasy z naszego urzędu przekazano na finansowanie klubu łącznie ponad 2,1 mln złotych. Z kolei w 2021 roku to wsparcie sięga 2,7 mln złotych.

W ostatnich dniach prezes FKS Stal Mielec poinformował, że pozytywnie zakończyły się rozmowy z inwestorami i pożyczkodawcami klubu. Klub otrzyma od nowo pozyskanych inwestorów ponad 6 milionów złotych, które pozwolą m.in. na załatanie dziury budżetowej, wynoszącej 5 milionów złotych i spokojne dokończenie obecnego sezonu PKO BP Ekstraklasy.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN