Przedsiębiorcy z regionu zaprezentują swoje wyroby podczas Targu Regionalnego

16.09.2021

Miody, domowe makarony, świeżo tłoczone soki, ale też sadzonki krzewów i kwiatów – to wszystko pojawi się na Targu Regionalnym, który w niedzielę, 19 września odbędzie się w Tarnowie.

Przy ul. Giełdowej swoje wyroby zaprezentuje ponad czterdziestu przedsiębiorców.

Organizatorem wydarzenia jest Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Targ poprzedziły szkolenia dla rolników w trzech województwach: małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Wzięło w nich udział 200 przedsiębiorców.

– Zależało nam na tym, aby podczas targu można było kupić i spróbować jak największą ilość produktów – powiedział w programie Słowo za Słowo prezes Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sławomir Pater.

– Staraliśmy się, żeby była jak najbardziej atrakcyjna oferta podczas tego targu. Będziemy chcieli zaproponować oprócz tradycyjnych rzeczy, jakie można znaleźć na ul. Giełdowej 15 inne produkty. Będą miody, wina, sery, domowe przetwory, świeżo tłoczone soki, domowy chleb, oleje, przyprawy, domowe makarony, sadzonki krzewów i kwiatów do ogrodów, więc myślę, że to już jest bardzo szeroka paleta wyrobów.

W wydarzeniu organizowanym przez Tarnowską Agencję Rozwoju Regionalnego wezmą też udział wokaliści Pracowni Muzycznej Małgorzaty Boruch, Zespół Pieśni i Tańca ŚWIERCZKOWIACY oraz Zespół Pieśni i Tańca SWOJACY.

Na uczestników czekają też degustacje oraz konkursy, a dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia oraz park zabaw.

Jak dodaje Sławomir Pater, Targ Regionalny przy Giełdowej w Tarnowie będzie odbywał się do końca tego roku w czwartą niedziele każdego miesiąca.

Celem jest stworzenie miejsca, gdzie mieszkańcy regionu będą mogli kupić świeżą i zdrową żywność bezpośrednio od producenta.

Posłuchaj:
Sławomir Pater
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN