Przedsiębiorcy zwolnieni z opłat koncesyjnych na sprzedaż alkoholu

31.05.2021

Na uchwale przyjętej przez Radę Miejską skorzystają restauratorzy, właściciele pubów i ogródków kawiarnianych, którzy z powodu pandemii przez długi czas nie mogli sprzedawać alkoholu na wynos.

Skutkiem finansowym zwolnienia przedsiębiorców z opłat będzie dla miasta mniejszy o około 100 tysięcy złotych dochód, mówi przewodniczący rady Miejskiej, Jakub Kwaśny.

– Ci sami restauratorzy te 100 tysięcy złotych wpłacili w roku 2020, a nie mogli z tej koncesji korzystać, w związku z tym, jest to de facto wyrównanie czy rekompensowanie im tych kosztów, które ponieśli w roku 2020 i myślę, że jest to uczciwe.

Jak wylicza Krzysztof Chuderski ze stowarzyszenia Jemy w Tarnowie, będzie to znaczna oszczędność dla wielu restauratorów, bo nawet ponad 3 tysiące złotych.

– To i tak jest bardzo duża pomoc naprawdę w niektórych przypadkach. Największą pomoc otrzymają puby, które były w najgorszej sytuacji, bo nie sprzedawały jedzenia na dowóz. Naprawdę branża gastronomiczna jest w sytuacji katastrofalnej i taka pomoc dla każdej z restauracji, a szczególnie dla tych mniejszych, jest bardzo duża. Opłacaliśmy koncesję przez cały 2020 rok i również teraz i nie mogliśmy z tej koncesji korzystać. Przez 11 miesięcy restauracje były zamknięte. Koncesja nie pozwalała na sprzedaż na wynos. Generalnie jest to sprawiedliwie i cieszymy się.

Tarnowscy przedsiębiorcy zostali zwolnieni z opłat koncesyjnych do końca roku.

Posłuchaj:
Jakub Kwaśny
Krzysztof Chuderski
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN