Przedświąteczne spotkanie z osobami bezdomnymi

24.12.2020

Nie było tradycyjnej wieczerzy, ale osoby bezdomne i samotne nie zostały bez wsparcia. Na Placu Kazimierza w Tarnowie odbyło się przedświąteczne spotkanie z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami Tarnowa.

Wszyscy, którzy wcześniej się zapisali, otrzymali paczki żywnościowe. Nie zabrakło też modlitwy i życzeń świątecznych.

– Spotkaliśmy się no w takiej sytuacji, ale po to aby zaakcentować że jesteśmy z nimi. To są podstawowe artykuły, ale też szynka, kawa, herbata, wszystko to co kupuje się z okazji świąt, żeby po prostu czuli się godnie i zaopiekowani – mówi prezes fundacji Kromka Chleba Anna Czech.

Takie spotkanie przypomina o bliskości Pana Boga, który w tym trudnym czasie nie opuszcza najbardziej potrzebujących – dodaje ksiądz Jacek Soprych. – Tak trzeba sobie radzić, mimo tej pandemii żeby wzajemną dobrocią, życzliwością dzielić się z tymi, którzy potrzebują, z tymi którzy zostają bez wspólnoty rodzinnej, bez wspólnoty takiej jaką normalnie mamy. Ci nasi samotni, ci nasi ubodzy przynajmniej przez ten gest spotkania tutaj i drobnego podarunku jaki tutaj otrzymują, mogą poczuć tą miłość drugiego człowieka i przez to też docieramy z tą miłością Pana Boga do nich.

Spotkanie było organizowane przez fundację Kromka Chleba, przy wsparciu finansowym Wojewody Małopolskiego.

Posłuchaj:
Anna Czech
ks. Jacek Soprych
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chrużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN