Przedszkole, w którym dochodziło do przemocy zostanie zamknięte

30.03.2018

Sądeckie przedszkole, w którym dochodziło do przemocy wobec dzieci prawdopodobnie zostanie zamknięte. Aby tak się stało, miasto musi wykreślić placówkę z rejestru niepublicznych przedszkoli i placówek oświatowych. Pismo w tej sprawie trafiło już do sądeckiego magistratu.

Dyrektor placówki miała nie powierzyć swoich obowiązków innej osobie, a sama ma zakaz pracy z dziećmi, do którego się nie stosuje.

– Kilka dni temu dyrektor była w przedszkolu. Nie spotkała się z dziećmi, ale weszła do swojego gabinetu – tłumaczy Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty.

– Z mojego punktu widzenia to nie jest w porządku. Gdyby nie było tam wizytatora z kuratorium to nie wiadomo jakby to się skończyło. Dlatego zwróciłam się do prokuratury o wyjaśnienie tej sytuacji – dodaje.

Kurator oświaty twierdzi, że działalność placówki jest niezgodna z prawem, dlatego przedszkole powinno zostać zamknięte. Dla dzieci zostały już przygotowane miejsca w miejskich przedszkolach. Najprawdopodobniej niepubliczna placówka zostanie zamknięta po świętach.

O tej sprawie pisaliśmy również tutaj:

Czy w sądeckim przedszkolu dochodziło do przemocy?

Posłuchaj:
Barbara Nowak
Wydawca, fot. freeimages.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN