Przejścia dla pieszych pod lupą Policji i urzędników

26.10.2017

Piesi wciąż nie są bezpieczni na pasach. Policyjne statystyki pokazują, że z roku na rok liczba wypadków na tzw. “zebrze” nie spada. Dlatego sądeccy policjanci, pracownicy MORD-u, Miejskiego Zarządu Dróg i reporter RDN Nowy Sącz wyjdą jutro na ulice.

Spotkacie nas przy bardziej niebezpiecznych przejściach dla pieszych w Nowym Sączu.

– Będziemy działać na zasadzie kija i marchewki. Jeżeli kierowca czy pieszy prawidłowo się zachowają przy przejściu dla pieszych, to czeka ich nagroda, którą wręczy radiowa owieczka Agusia. Natomiast jeśli będzie to zachowanie niewłaściwe, to zareagujemy i może się to skończyć nawet mandatem – ostrzega Albert Kogut, naczelnik sądeckiej drogówki.

Jednak zdarza się, że wypadki na przejściu dla pieszych to nie tylko wina kierowców. Również piesi nie zawsze są ostrożni.

– Sytuacja z wczoraj. Młody chłopak wszedł mi dosłownie przed maskę. Miał w uszach słuchawki, nawet na mnie nie popatrzył. To jest zgroza – alarmuje Wiesław Kądziołka, wicedyrektor sądeckiego MORD-u.

Z akcją “Zatrzymaj się i żyj” ruszamy już jutro od samego rana. Spotkacie nas między innymi na ul. Królowej Jadwigi,  Jagiellońskiej na wysokości Plant, na I Brygady i w okolicach ulicy Prażmowskiego. Więcej o akcji usłyszycie już dziś na naszej antenie w Pulsie Regionu po godz. 16.00.

Posłuchaj:
Albert Kogut
Wiesław Kądziołka
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN