Przejście dla pieszych przy ulicy Słonecznej wciąż niebezpieczne – czy będą zmiany?

13.12.2017

Kilka dni temu doszło tam do kolejnego potrącenia pieszego. Policja nakazała zmiany organizacji ruchu w tym miejscu.

Jednak do tej pory nie zrobiono nic. Mieszkańcy Tarnowa, z którymi rozmawiał reporter RDN uważają, że funkcjonujące w takiej formie przejście jest niebezpieczne. – W tym miejscu powinny powstać progi zwalniające, ponieważ jeden kierowca jedzie wolno i ostrożnie, ale są też tacy, którzy przycisną i nie patrzą na pieszych. Nadal zapominają, że przed przejściem dla pieszych trzeba zwolnić. Dwa razy byłam świadkiem, jak samochód potrącił pieszego. Po prostu jedzie sznur aut i żaden widząc pieszych nie zamierza się zatrzymać – utyskują mieszkańcy.

Jak informują przedstawiciele Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, na dwóch przejściach dla pieszych wzdłuż ulicy Słonecznej mają powstać progi zwalniające. – Takie rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo pieszym – mówi Artur Michałek, kierownik działu organizacji ruchu w Zarządzie Dróg i Komunikacji. – Zastosujemy wyniesione przejścia dla pieszych, co spowoduje, że kierowcy będą musieli znacznie zredukować prędkość swoich pojazdów. Dodatkowo, z myślą o osobach niepełnosprawnych, wyniesienie będzie zrobione w pasie dzielącym obie jezdnie. Tak żeby był komfort pokonywania przejścia dla pieszych – dodaje Artur Michałek.

W ostatnich miesiącach przy ulicy Słonecznej w Tarnowie dochodziło do wypadków z udziałem pieszych. Główną przyczyną potrąceń była nieostrożna jazda kierowców i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

Zmiany, na wniosek Policji, planowane są na początek przyszłego roku.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS) -Andrzej Zarych
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN