Przepompownia ścieków w Muszynie przeszła kapitalny remont

26.02.2021

W budynku przeprowadzony gruntowne prace, wymieniono wszystkie urządzenia i instalacje. W ramach tego przedsięwzięcia wymieniono również rurociąg, który doprowadza ścieki do pobliskiej oczyszczalni.

Poza rewitalizacją przepompowni, wyremontowano część instalacji wodno- kanalizacyjnej, a w kilku sołectwach udało się rozbudować sieć, prawie 7-kilometrowej sieci wodociągowej wraz z remontem zbiorników wyrównawczych “Malnik”.

Powstały także dwa ujścia wody, tak by do większości mieszkańców była doprowadzona woda.

Przepompownia pełni bardzo ważną funkcję dlatego że ona przepompowuje ścieki tutaj z rejonu zurbanizowanego, na oczyszczalnie ścieków która mieści się przy ulicy Lipowej. Jest to już, w tej chwili przepompownia, która spełnia najnowsze uwarunkowania techniczne, najnowsze wymogi techniczne i myślę że będzie nam przez dziesiątki lat służyła – mówi burmistrz Muszyny Jan Golba.

Koszt całej inwestycji to ponad 77 miliony złotych, z czego gruntowna modernizacja przepompowni ścieków kosztowała ponad 2 miliony złotych.

Inwestycja została zrealizowana w ramach programu “Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”.

Posłuchaj:
Jan Golba
Karolina Średnicka, fot. Miasto i Gmina uzdrowiskowa Muszyna
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN