Przeprowadzka do nowego wydziału komunikacji za rok

07.04.2021

Czternaście firm wystartowało w przetargu na dokończenie budowy i przystosowane budynku przy ul. Ostrogskich w Tarnowie do potrzeb Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Prace wykona firma, która zaproponowała kwotę prawie 4 mln 800 tys. zł. Wszystkie oferty były na zbliżonym poziomie finansowym.

– Dzięki nowej lokalizacji wydziału znacznie poprawi się jakość obsługi klientów. Prace podzielone zostaną na dwa etapy – powiedział RDN starosta tarnowski Roman Łucarz.

– Mamy przeznaczone na inwestycję 8,5 mln zł, z tego 4 mln z Funduszu Inwestycji Lokalnych i 4,5 mln z budżetu powiatu. Podzieliliśmy inwestycję na dwa etapy: dostosowanie tego budynku pod względem pomieszczeń, informatycznym, a także remont dachu, drugi etap będzie obejmował umeblowanie.

Drugi etap prac będzie kosztował ok. 2 mln zł. Pozostałe, zaoszczędzone ok. 2 mln zł zostaną przeznaczone prawdopodobnie na inwestycje drogowe.

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Tarnowie ma rozpocząć prace w nowej siedzibie 1 marca przyszłego roku.

– Chcemy, aby do końca roku prace budowlane zostały wykonane. Cała inwestycja, łącznie z umeblowaniem, żeby zakończyła się do lutego przyszłego roku, bo od 1 marca chcemy już tam przenieść wydział komunikacji.

Obecnie starostwo powiatowe jest na etapie weryfikacji dokumentów i podpisywania umowy z wykonawcą.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN