Przestępca seksualny zatrzymany w Tarnowie. Czeka go deportacja

11.08.2020

W ubiegłym tygodniu 41-letni obywatel Pakistanu został zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Tarnowie tuż po tym jak zakończył odbywanie dwuletniego wyroku za przestępstwo seksualne.

W czasie odbywania kary, dane Pakistańczyka zostały wpisane do rejestru osób, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany, zatem jego pobyt w Polsce stał się nielegalny.

Funkcjonariusze zatrzymali cudzoziemca, który zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności. Został skontrolowany przez strażników granicznych zaraz po opuszczeniu murów więziennych, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności w związku z popełnieniem przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. W związku z tym jego dane zostały umieszczone w wykazie osób niepożądanych w Polsce i tym samym jego pobyt stał się w naszym kraju nielegalny, a dalsze przebywanie w kraju mogłoby zagrażać bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu – mówi mjr Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Wobec Pakistańczyka została wszczęta procedura deportacyjna. Mężczyzna musi opuścić terytorium Polski, ma także 5-letni zakaz ponownego wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen.

Decyzją Sądu Rejonowego w Tarnowie cudzoziemiec został osadzony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim, gdzie oczekuje na deportację.

Posłuchaj:
Dorota Kądziołka
Anna Szczepanek, fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN