Przeszli 41 km z Łącka do Nowego Sącza w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej [ZDJĘCIA]

09.04.2022

Zarwali noc, by przejść Ekstremalną Drogę Krzyżową. Pokonali 41 kilometrów z Łącka do Nowego Sącza. Sądeczanie, którzy dotarli do Sanktuarium św. Rity podzielili się swoimi wrażeniami z radiem RDN Nowy Sącz.

Ja szedłem drugi raz tą trasą. Trud był wielki, choć w tym roku udało się pokonać tę trasę szybciej. Podczas ostatnich kilometrów wędrówki jeszcze podkręciliśmy tempo, gdy tylko kościół pokazał się na horyzoncie – mówił jeden z uczestników.

W wędrówkę wybrał się też ks. Mateusz Odziomek, wikariusz w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jazowsku.

Ponad 300 osób szło z Łącka do Sanktuarium św. Rity, w tym bardzo dużo młodzieży z naszej parafii. Młodzi zachęcili też swoich rodziców do pielgrzymki. Wysiłek był ogromny, ale każdy doniósł krzyż i pozostawił go św. Ricie i Matce Bożej. Zawierzyliśmy się im, a jak głosi hasło tej akcji – warto żyć ekstremalnie – podkreślił kapłan.

Na jednej z tras wiodących do Sanktuarium św. Rity trudnością nie były tylko górzyste tereny, ale konieczność przejścia przez rzekę. – Niektórzy w tym momencie zakładali na nogi worki na śmieci, żeby osłonić buty i spodnie, ale cześć osób przeszła boso. Stwierdzili, że była to faktycznie ekstremalna trasa – mówiła Małgorzata z grupy koordynującej Ekstremalna Drogę Krzyżową w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

Pątnicy, którzy dotarli do nowosądeckiego kościoła zostali świetnie przyjęci.

Byli bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi, bo udało im się przezwyciężyć siebie i dotrzeć na miejsce. My zaprosiliśmy ich na bigos i żurek oraz kawę i herbatę – mówiła pani Irena.

Posłuchaj:
Relacja
Krzysztof Niedzielan, Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN