Przewodniczący rady Łososiny Dolnej będzie wywodzić się z PiS-u

14.11.2018

– Przewodniczący rady gminy Łososina Dolna będzie związany z Tęgoborzem – informuje wójt elekt Andrzej Romanek. Właśnie teraz trwają rozmowy z klubami radnych. Żaden z nich nie ma większości, dlatego konieczna jest koalicja. Propozycje zostały już złożone poszczególnym klubom.

Gmina Łososina to są dwa płuca, jedno od strony Tęgoborzy, drugie od strony Łososiny. Chciałbym, żeby one sprawnie funkcjonowały. Mając na uwadze wynik wyborczy zaproponowaliśmy Prawu i Sprawiedliwości pewne rozwiązania. Nie będę ukrywał, że to jest kwestia związana ze wskazaniem ze strony tęgoborskiej kandydata na przewodniczącego.

Wójt elekt przekonuje, że decyzja w sprawie przewodniczącego nie ma powiązania z tym, że Solidarnej Polsce jest blisko do PiS-u.

Istotą rzeczy jest też szanowanie wyniku wyborczego i poparcia, jakie mieszkańcy zaprezentowali. Skoro siedem mandatów ma Prawo i Sprawiedliwość uważam, że jest to eleganckie rozwiązanie. Chcemy zacząć dobrze, żeby dobrze skończyć. Kwestia podziału obowiązków i stanowisk honorowych jest bardzo ważna.

Przypomnijmy, że z listy Andrzeja Romanka, do rady weszły cztery osoby, tak samo jak z listy poprzedniego wójta Stanisława Golonki. PiS ma największa siłę – aż 7 radnych. Także dlatego wójt chce, żeby to ta partia miała swojego reprezentanta w prezydium.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN