Przy dworcu PKP w Dębicy powstanie parking dla samochodów i rowerów

08.09.2021

Ulica Słoneczna w końcu doczeka się miejsca parkingowego z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach tworzącej się Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Na parkingu będzie 130 miejsc postojowych, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych, a także 46 stoisk dla rowerów. Wybudowany zostanie chodnik, zamontowane będą ławki dla podróżnych. Ponadto wykonane zostaną nasadzenia krzewów i niskich drzew. Parking ma być także oświetlony.

Zastępca burmistrzaDębicy, Jerzy Sieradzki mówi, że na realizację tego projektu miasto czekało od dawna.

– Inwestycja jest zwieńczeniem wieloletnich starań miasta o pozyskanie nie tylko gruntu, ale włączenie się w ten projekt Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, realizowanej przez Urząd Marszałkowski. My jako gmina funkcjonujemy w tym projekcie jako partner. W tym momencie są finalizowane wieloletnie zgłoszenia mieszkańców, żeby w sposób cywilizowany zorganizować tam miejsca postojowe, aby ci którzy dojeżdżają do pracy pociągami mieli gdzie zostawić swoje samochody czy rowery – dodaje.

Budowa parkingu będzie kosztować prawie 970 tysięcy złotych.

Projekt dofinansowany jest w 85 proc. ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Posłuchaj:
Jerzy Sieradzki
Jakub Sajdak, fot. Urząd Miejski w Dębicy
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN