Przygotowania do matury na zachodzie regionu

18.05.2020

Choć przeprowadzenie tegorocznych matur będzie trudniejsze niż dotychczas, nie powinno być z nim większych problemów. Tak dyrektorzy wydziałów edukacji starostw w Brzesku i w Bochni komentują wytyczne ministerialne, dotyczące egzaminów dojrzałości.

Maturzyści rozpoczną wizytę w szkole od dezynfekcji rąk. Choć pisząc egzamin nie będą musieli mieć maseczek na twarzy to obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie egzekwowany podczas wchodzenia do sal.

Ławki i krzesła muszą być zdezynfekowane po każdym egzaminie, a ich ustawienie musi zapewnić co najmniej 1,5-metrowy odstęp.

Powoduje to konieczność zaangażowania większej liczby nauczycieli – spodziewa się Janina Motak szefowa Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku.

– W ogóle nie ma egzaminów ustnych. W związku z tym zmobilizujemy nauczycieli i zrobimy więcej komisji do egzaminów pisemnych.

Podczas wpuszczania uczniów na egzamin zdający może zostać poproszony o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu weryfikacji tożsamości

Maturzyści będą korzystać z własnych długopisów i piór. Nie mogą przynosić do szkoły maskotek ani telefonów komórkowych. Mogą za to przynieść butelkę wody, a jeśli mają więcej egzaminów w ciągu dnia – także kanapkę.

W powiecie brzeskim maturę będzie pisało blisko 400 absolwentów czterech szkół, w bocheńskim w sześciu szkołach do egzaminu dojrzałości podejdzie ponad 860 osób.

Posłuchaj:
Janina Motak
Marek Kołdras, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN