Czy przyjmą się cykliczne spotkania samorządowców? [WIDEO]

24.01.2019

Chciałbym, żeby współpraca między samorządami w regionie była regularna – mówił w programie Słowo za słowo Józef Knapik, wójt gminy Pleśna. Burmistrzowie i wójtowie planują zainicjować cykliczne spotkania, które miałyby być wzajemnym wsparciem na wielu płaszczyznach.

Pomysł cyklicznych spotkań chcemy przedstawić staroście tarnowskiemu na najbliższym spotkaniu – dodaje Józef Knapik. – Mam nadzieję, że ten pomysł się przyjmie. Jest wiele tematów, które są wspólne. Jest to np. gospodarka śmieciowa, współpraca w zakresie konserwacji i eksploatacji urządzeń oświetlenia ulicznego. To też tematy oświatowe. Chcemy, żeby ten nasz głos był słyszalny w regionie jako wspólny głos samorządowców.

Jako najważniejszą inwestycję w 2019 roku Józef Knapik wskazał zakończenie modernizacji Placu Targowego w Pleśnej. Miejsce to będzie nie tylko przeznaczone do celów handlowych, ale także mają się tam odbywać liczne imprezy takie jak dożynki, czy gminne Święto Owoców.

Wójt Pleśnej podsumował także 2018 rok. Jako najważniejsze wydarzenie wskazał wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Łowczówku.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Józef Knapik
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN