Psie pakiety zostaną zdemontowane

05.03.2021

Świeżo po zamontowaniu ich w Parku Strzeleckim muszą być zdemontowane.

Wykonawca bez naszej wiedzy zamontował inne psie pakiety niż były ustalone z konserwatorem – informuje Rafał Nakielny, dyrektor wydziału infrastruktury miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

– Wykonawca, po prostu, ma uzgodniony wzór tych psich pakietów. Kolor taki jaki został uzgodniony z konserwatorem i taki powinien zamontować. Natomiast przystąpił do montażu pakietów które nie odpowiadają temu wzorowi który był uzgodniony z konserwatorem w związku z tym został zobligowany do tego żeby te pakiety wymienić.

W Parku Strzeleckim trwa także usuwanie usterek wykrytych podczas odbioru prac remontowych.

– Czekamy tylko na dobrą pogodę. Bo mamy, tak na prawdę w Parku Strzeleckim wyłącznie już prace poprawkowe. Praktycznie wszystkie prace, które miały być są zrobione. Natomiast do odbioru jeszcze są poprawki takie jak: poprawa murku ogrodzeniowego przy stawie, poprawa dna fontanny gdyż tam się lakier złuszczył. Mamy kilka takich drobiazgów które wymagają naprawy, ale wymagają po prostu dobrej pogody.

Całość robót w tarnowskim Parku kosztowało ponad 9 milionów złotych, z czego prawie 5 milionów miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Posłuchaj:
Rafał Nakielny
Wydawca, Martyna Wolska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN