PSZOK w Wierzchosławicach otwarty

07.05.2021

Mieszkańcy gminy Wierzchosławice mogą już korzystać z nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli miejsca, gdzie trafiają posegregowane odpady nadające się do odzysku.

To bardzo ważna inwestycja dla gminy – mówił podczas otwarcia wójt Wierzchosławic Andrzej Mróz.

– Obiekt bardzo potrzebny w gminie Wierzchosławice, obiekt nowoczesny. Obiekt, który oprócz możliwości składowania i przywożenia wysegregowanych odpadów daje też możliwość przekazania różnych rzeczy, które są sprawne ale ktoś ich nie potrzebuje. Obiekt jest w pełni ekologiczny, bowiem posiada instalację fotowoltaiczną, która cały czas do tego punktu dostarcza energię.

Koszt budowy PSZOK to blisko milion złotych. Gmina otrzymała 85% dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Takie inwestycje w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy środowiska – mówiła obecna na otwarciu PSZOK-u wicemarszałek województwa małopolskiego Marta Malec-Lech.

– Bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia gospodarowania odpadami, na pewno to zwiększy możliwość nie tylko gospodarowania odpadami, ale również pozwoli działać odpowiedzialnie w tym zakresie, ale też i proekologicznie.

PSZOK pracuje w każdy wtorek i czwartek w godzinach 12:00-18:00 oraz w soboty od 7:00 do 15:00.

Wjazd na teren PSZOK-u umożliwia mieszkańcom gminy specjalna karta magnetyczna, która pozwala również na identyfikację osób pozostawiających swoje odpady.

Posłuchaj:
Andrzej Mróz
Marta Malec-Lech
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN