Punkt poboru wymazów przy Centrum Zdrowia Tuchów będzie dostępny dłużej. Powstanie także kolejny

20.10.2020

Uruchomiony zostanie nowy punkt drive-thru przy Centrum Zdrowia Wierzchosławice.

Do obu punktów pobierania wymazów trzeba się rejestrować. Aby wykonać test w Tuchowie należy telefonować pod numer 575 546 730. Punkt działa tutaj w tygodniu w godzinach od 7:00 do 15:00, a w środy do 17:00. Natomiast w soboty i niedzielę testy przeprowadzane są w godz. od 7:00 do 13:00.

Rejestracja do punktu w Wierzchosławicach działa pod numerem 533 329 535. Tutaj godziny wykonywania testów są podobne. Jedynie w środy punkt będzie uruchamiany nieco później – od godziny 9:00.

Pacjent udający się do punktu musi mieć ze sobą dokument ze zdjęciem i podać nr PESEL. Warto przypomnieć, że na miejscu nie wysiada się z samochodu, wymaz jest pobierany przez otwarte okno. Do badania powinno się podjechać z maseczką na twarzy – można ją zdjąć dopiero na czas pobierania próbki.

Dla pełnej wiarygodności testu przed pobraniem wymazu należy być na czczo lub co najmniej trzy godziny po posiłku. Raczej nie powinno się myć zębów oraz używać płynów do płukania jamy ustnej. Nie należy również żuć gumy, ssać tabletek na gardło czy pić syropów przeciwkaszlowych.

Pacjenci, którzy nie mają skierowania mogą wykonać badanie na warunkach komercyjnych. Kosztuje to 420 zł.

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz, Centrum Zdrowia Tuchów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN