Punkty szczepień powszechnych gotowe, ale szczepienia dopiero w połowie maja

18.04.2021

Dokładny termin otwarcia punktów szczepień powszechnych zależy od dostaw odpowiedniej liczby szczepionek do Polski. Taką informację przekazała radiu RDN poseł i była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Wcześniej podawany termin uruchomienia szczepień w większych, specjalnie przygotowanych na tę okoliczność punktach to 19 kwietnia.

– Z informacji uzyskanych od dyrektora NFZ-u wynika, że czas uruchomienia tych szczepień w Małopolsce, to połowa maja. W tej chwili pilotażowy punkt ruszył w Olkuszu. Oczywiście czas otwarcia punktów w dużej mierze będzie zależał od dostaw szczepionek. Obecnie te punkty, które działają, radzą sobie. Problemem jest brak szczepionek. Jeżeli tych szczepionek będzie więcej, a tak zapowiada rząd, i działające punkty będą niewydolne, to może to być znacznie wcześniej – mówi Józefa Szczurek-Żelazko.

W przypadku Tarnowa zostały wyznaczone dwa masowe punkty szczepień. Tworzeniem punktu szczepień w Arenie Jaskółka Tarnów zajmuje się szpital św. Łukasza.

Jak mówi dyrektor placówki, Anna Czech, kadra medyczna jest już przygotowana , punkt czeka jeszcze na zatwierdzenie sprzętu i odbiór przez stację sanitarno-epidemiologiczną.

– Kompletujemy kadrę, pielęgniarki, ratowników, zgłosili się też studenci i osoby, które będą rejestrować. Jeśli ktoś jest chętny, to oczywiście zapraszamy, bo planujemy, żeby ten punkt był czynny od ósmej rano do ósmej wieczorem, żeby każdy mógł się zaszczepić o dogodnej dla siebie porze. Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy gotowi.

Drugi tarnowski punkt, w hali przy ul. Gumniskiej, zorganizowały miejskie przychodnieZespół Przychodni Specjalistycznych i Mościckie Centrum Medyczne. Punkt w sobotę wizytowali przedstawiciele NFZ.

Posłuchaj:
Józefa Szczurek Żelazko
Anna Czech
Anna Szczepanek, fot. Paweł Topolski/tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN