Puste głowy Szczepanika – interwencja RDN

17.01.2018

Dlaczego głowy Szczepanika są wciąż puste? – pytają przechodzący przejściem podziemnym przy ul. Mickiewicza w Tarnowie. Mowa o nietypowych półkach na książki w kształcie głowy znanego wynalazcy i o akcji udostępniania i wymiany książek, którą koordynuje Miejska Biblioteka Publiczna.

Polega ona na tym, że każdy może zabrać z sobą książkę z wiszącej biblioteczki, lecz powinien ją zwrócić. Przechodnie, z którymi rozmawialiśmy mówią, że widzieli książki na półkach, ale szybko znikają. – W jednym dniu widziałam cztery książki, ale na drugi dzień już ich nie było. Niestety – tacy są ludzie, wolą wziąć coś za darmo, niż się powymieniać. Pomysł może i jest dobry, ale ludzie chyba nie zdają sobie sprawy z tego, co to jest bookcrossing – mówią tarnowianie.

Co na to MBP w Tarnowie? Dyrektor Ewa Stańczyk powiedziała nam, że w miarę możliwości książki będą uzupełniane na półkach. Placówka ma podjąć szersze działania służące propagowaniu idei bookcrossingu.

Wykonanie ręczne trzech półek w kształcie głowy kosztowało 9 tysięcy złotych. Dwie z nich zamontowano w przejściu podziemnym przy Mickiewicza, trzecia ma być na budynku filii tarnowskiej biblioteki przy ul. Starodąbrowskiej.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN