Pusty plac budowy przy moście w Kamienicy. Opóźni się budowa przeprawy tymczasowej? [ZDJĘCIA]

25.09.2020

Przeprawa na Kamienicy miała być gotowa pod koniec przyszłego miesiąca. Jednak mieszkańcy z niepokojem obserwują pusty plac budowy. Boją się, że prace idą tak wolno, że czeka ich zima i objazdy wąską, krętą drogą z Kamionki Wielkiej do Nowego Sącza. Jak się okazuję zakładany termin może się przesunąć.

Pusto wszędzie, głucho wszędzie – można by wyrecytować za klasykiem. W miejscu budowy tymczasowej przeprawy na rzece Kamienica w ostatnich dniach niewiele się dzieje. Kto ma dwa samochody, ma szczęście bo mieszkańcy zostawiają je po dwóch stronach nieczynnego mostu. Inni dojeżdżają do mostu i na rowerach lub pieszo, kontynuują swoją podróż przez zamkniętą przeprawę. Jeszcze inni muszą korzystać z objazdu.

Most na rzece Kamienica łączący miasto Nowy Sącz m.in. z gminą Kamionka Wielka został zamknięty dla ruchu kilka miesięcy temu. Powodem był zły stan techniczny. Deklarowany termin ukończenia budowy tymczasowej przeprawy mija pod koniec października. Brak budowlańców w tym miejscu budzi jednak wątpliwości, czy przeprawa zostanie oddana na czas. O to dlaczego plac budowy pozostaje pusty zapytaliśmy władze miasta Nowego Sącza

Wykonaliśmy podjazdy i przyczółki, teraz teren został przekazany wojsku. To ono będzie stawiać most zastępczy typu DMS, mają oni swój tryb i procedury realizacji tej inwestycji. Myślę, że do końca października, początku listopada wszystko powinno być gotowe – wyjaśniał nam dziś zastępca prezydenta Nowego Sącza, Artur Bochenek.

Do tej pory mieszkańcom pozostają objazdy, alternatywą mogą być też pociągi, które z Kamionki lub Jamnicy mogą zawieść mieszkańców np. na dworzec w Nowym Sączu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Bochenek
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN