Rada Uczelni PWSZ chce, by Jarosław Gowin przyjrzał się pracy rektor

08.10.2019

Członkowie Rady poprosili Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o pilne rozpoczęcie kontroli, która ma wykazać, czy wszystkie działania Jadwigi Laski, były zgodne ze statutem PWSZ.

Członkowie Rady wydali specjalne oświadczenie, w którym podkreślają, że ich wątpliwości budzi, jak piszą, niezgodna z ustawą procedura przyjęcia nowego Statutu Uczelni oraz niektóre jego zapisy, a także liczne przypadki naruszeń obowiązującego od czterech lat Statutu, w czasie gdy rektor PWSZ w Tarnowie pełnił funkcję przewodniczącego Senatu Uczelni.

Ponadto zarzucają Jadwidze Lasce niedostateczne wypełnianie obowiązków rektora PWSZ. Podkreślają obawę przed konsekwencjami prawnymi, które mogą wyniknąć z naruszenia procedur przyjmowania statutu. Dlatego też chcą, by Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin stwierdził nieważność niektórych uchwał przyjętych od czerwca przez Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, bo ich zdaniem miały zostać podjęte z naruszeniem prawa.

Rada nie zgodziła się też, by Rektor PWSZ pracowała poza uczelnią. Rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie na razie nie chce komentować sprawy, bo jak tłumaczy, oświadczenie członków Rady jeszcze nie dotarło do niego drogą oficjalną.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN