Radiowa wizyta w Podegrodziu. RDN nadawało na żywo z parafii św. Jakuba Apostoła [WIDEO]

18.05.2021

Wizytą na Sądecczyźnie rozpoczęliśmy radiowe spotkania w parafiach diecezji tarnowskiej. Z okazji Jubileuszowego Roku Jakubowego prezentujemy miejsca związane z tym świętym. Na dobry początek nadawaliśmy z parafii św. Jakuba Apostoła w Podegrodziu. Były rozmowy z gośćmi oraz transmisja Mszy świętej oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Program na żywo prowadziła Alicja Stolarczyk, a do wyjazdowego studia zaproszeni zostali znakomici goście. Ks. Józef Wałaszek, proboszcz z Podegrodzia opowiadał o patronie parafii św. Jakubie oraz św. Stanisławie Papczyńskim, pochodzącym z tej miejscowości założycielu zakonu Marianów. Właśnie na 18 maja przypadała 390. rocznica urodzin świętego.

Dla nas Papczyński pełnym świadkiem wiary. Chluba, że wywodzi się z tego środowiska. On pamiętał, że życie jest wielką wędrówką na wzór św. Jakuba – mówił proboszcz.

Kolejnym gościem był Krzysztof Bodziony, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu, który także zwracał uwagę na postać św. Stanisława. – On jest dla nas bardzo ważny i my się bardzo szczycimy, że urodził się w Podegrodziu.

Dyrektor GOK-u opowiadał też między innymi o kulturze Lachów Podegrodzkich.

Rozmawialiśmy też z Alicją Grzesik. Jest to jedna z pierwszych pracownic diecezjalnego radia RDN, a teraz prezes oddziału Akcji Katolickiej w Podegrodziu. – Byłam pierwszym etatowym pracownikiem radia w oddziale nowosądeckim. Tu poznałam swojego męża Adama, który był realizatorem w Tarnowie. Najpierw poznaliśmy się “głosowo”.

Była też okazja do wspomnień, a także prezentacji parafii oraz działających przy niej grup, takich jak Akcja Katolicka.

A już we wtorek (25.05) radiowy wóz transmisyjny odwiedzi parafię św. Jakuba w Brzesku.

Posłuchaj:
ks. Józef Wałaszek
Krzysztof Bodziony
Alicja Grzesik
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN