Radiowe opowieści o Muszynie. Wóz transmisyjny RDN zaparkował w uzdrowisku [WIDEO]

05.08.2021

Radio RDN nadawało dziś (5.08) z Muszyny. Odkrywaliśmy różne zakamarki sądeckiego uzdrowiska, cieszącego się coraz większą popularnością wśród turystów. Z zaproszonymi gośćmi rozmawiała Alicja Stolarczyk.

Jedną z atrakcji są między podziemia pod tutejszym ratuszem.

Mamy przygotowaną celę więzienną i salę tortur, żeby przedstawić, jak w dawnych czasach wymierzano sprawiedliwość – mówi Jacek Trawka z Centrum Informacji Turystycznej w Muszynie.

Archeolodzy odkryli pozostałości cel więziennych podczas wykopalisk na muszyńskim rynku w 2015.

Podczas naszego programu rozmawialiśmy o innych atrakcjach Muszyny. Między innymi o zwierzętach, które można oglądać w ogrodach na Zapopradziu. Są tam między innymi sosnowiórki, alpaki i pawie.

Zapraszaliśmy też do Powroźnika, gdzie znajduje się Czarna Młaka. To blisko 900-letni staw poosuwiskowy, w środku lasu. – Zachodzi tam nietypowe zjawisko – procesja geologiczna. Zbiornik zarasta, zanika. Kilka lat temu prowadziliśmy prace mające na celu opóźnienie tego procesu, by ludzie mogli zobaczyć. Jest to ewenement w tej części naszego regionu – mówi Arkadiusz Cycoń z Urzędu Miasta w Muszynie.

Przy Czarnej Młace rośnie nietypowy rodzaj grzyba – Okratek australijski, przypominający macki ośrmiornicy. Grzyb może też wydać nieprzyjemny zapach, przypominający padlinę.

Podczas programu na żywo słuchacze mogli wygrać ciekawe nagrody. Między innymi pobyt w hotelu Klimek SPA lub kajakowy spływ Popradem.

Posłuchaj:
Arkadiusz Cycoń
Jacek Trawka
Krzysztof Niedzielan, fot. Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN