Radni chcą odwołać przewodniczącą Bożenę Jawor

16.11.2017

Grupa siedmiu radnych chce odwołania Bożeny Jawor z funkcji przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza. Zdaniem klubu PO przewodnicząca Jawor notorycznie przekracza swoje ustawowe uprawnienia. Pod uzasadnieniem wniosku o odwołanie przewodniczącej podpisali się radni: Piotr Lachowicz, Tomasz Basta, Józef Hojnor, Mieczysław Kaczwiński, Tadeusz Gajdosz, Grzegorz Fecko i Dominika Marczak.

Radni jako przykład naruszenia prawa wskazali niewłączenie do porządku obrad październikowej sesji wniosku o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza  Jerzemu Leśniakowi.

Ze znanych tylko sobie powodów pani przewodnicząca tego wniosku nie rozpatrzyła, czym złamała prawo, ale takich negatywnych zachowań mamy więcej. Zdarzają się prawie na każdej sesji – wyjaśnia radny Józef Hojnor.

Przewodnicząca Jawor póki co przekonuje, że nie ma czego w tej sprawie komentować. Jak podkreśla, zgodnie z demokratycznymi standardami wprowadziła ten punkt do obrad najbliższej sesji. Klubowej koleżanki broni za to Przemysław Gawłowski.

Widać, że zbliżają się wybory i niektórzy chcą się wykazać – zaznacza.

Projekt uchwały trafi pod obrady 21 listopada. W programie  sesji pojawi się także wniosek o nadanie Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza Jerzemu Leśniakowi. Ten sam, dla którego nie znalazło się miejsce w październiku. Projekt  radzie przedstawi prezydent Ryszard Nowak.

Posłuchaj:
Rozmowa z Józefem Hojnorem
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN