Radni Komisji Rewizyjnej skontrolują schronisko dla zwierząt

26.03.2019

Chcą sprawdzić, w jaki sposób zostały wykonane zalecenia NIK-u. Chodzi głównie o warunki przetrzymywania psów i kotów oraz wydatkowanie środków.

Cieszy to Fundację Zmieńmy Świat. Jak mówi Krzysztof Giemza, od lat nikt tego nie robił. Jak dodaje przyczyną problemów jest niska dotacja.

– Jednak nikt ze strony ani PUK-u, ani kierownictwa Azylu nie walczy o większe pieniądze, a trzeba było zrobić to już dawno. Jest mało etatów, brakuje pieniędzy na poprawę boksów, większość bud wymaga wymiany. Trzeba też zmienić sposób interweniowania. Dzisiaj trzeba dzwonić do Straży Miejskiej, która musi potwierdzić zgłoszenie i ewentualnie dopiero wtedy schronisko przyjeżdża. Jest to zbyt długa droga. Bardzo się cieszymy, że jest projekt w Radzie Miasta, by powstało nowe schronisko.

Fundacja wystąpiła do Wydziału Geodezji, by miasto wskazało tereny, które nadawałyby się pod budowę schroniska.

– Obecna lokalizacja przy wysypisku śmieci powoduje uciążliwości zapachowe, zwłaszcza latem, i dojazdowe. Wiele osób to zniechęca. W schronisku powinno być też ambulatorium, jeśli nie gabinet weterynaryjny. Teraz z każdym psem trzeba jeździć do Żabna, co jest nieekonomiczne i nielogiczne.

Dodajmy, że zdaniem prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, pod który podlega Azyl, właściwym byłaby rozbudowa istniejącej już infrastruktury i doprowadzenie tam miejskiej komunikacji.

Posłuchaj:
Krzysztof Giemza
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN