Radni Mszany Dolnej zdecydowali – burmistrz będzie zarabiać o połowę mniej!

14.10.2021

Burmistrz Mszany Dolnej Anna Pękała będzie zarabiała o połowę mniej niż dotychczas. Miejscy radni zdecydowali na ostatniej sesji, że będzie to 5000 brutto zamiast ponad 10 tysięcy.

Jak powiedział nam przewodniczący rady, Janusz Matoga, radni nie widzieli w pracy burmistrz żadnych zmian, od czasy, gdy nie dostała votum zaufania. Powodów tej decyzji było więcej.

Niski poziom działań inwestycyjnych. Również niski poziom pozyskiwanych środków zewnętrznych, chodzi o programy unijne z programów operacyjnych województwa małopolskiego. Chodzi też o nieinformowanie radnych o wielu istotnych sprawach, dotyczących miasta – dodaje przewodniczący.

Za obniżką pensji opowiedziało się 7 radnych, 2 było za, a 4 wstrzymało się od głosu. 2 radnych nie było obecnych na głosowaniu.

Uchwała ma okres przejściowy. Zacznie ona obowiązywać po trzech pełnych miesiącach od jej uchwalenia. Oznacza to, że Anna Pękała pierwszy raz pobierze niższą pensję dopiero za luty 2022 roku.

Burmistrz Mszany Dolnej nie chce komentować obniżki swojego wynagrodzenia. Zarzuty stawiane przez radnych uznaje za bardzo ogólnikowe.

Startując na urząd burmistrza, nie myślałam wynagrodzeniu i o płacach, tylko o tym, żeby zrobić dla miasta coś dobrego. Są ważniejsze sprawy w mieście i życzyłabym sobie, żeby radni zajęli się właśnie tymi ważniejszymi sprawami – powiedziała radiu RDN Nowy Sącz.

Posłuchaj:
Janusz Matoga
Anna Pękała
Łukasz Raczkowski, fot. Urząd Gminy w Mszanie Dolnej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN