Radni niepokoją się o stan finansów miasta

13.07.2019

Koniecznością ich ratowania niektórzy z nich tłumaczyli ostatnie podwyżki cen za śmieci, parkowanie czy bilety jednorazowe.

Podwyżki to nie widzimisię radnych – twierdzi Tomasz Olszówka z klubu Nasze Miasto Tarnów, które ostatecznie było za podwyżkami.

Jak dodaje, trzeba zabezpieczyć wpływy do kasy miejskiej.

Podwyżki nie są widzimisię radnych, a na pewno już nie radnych naszego klubu. Jesteśmy bezpośrednio po wynikach audytu, wiemy, że sytuacja w Tarnowie prawie krytyczna staje się, w związku z powyższym jednym z elementów jest to, żeby w jakiś sposób zabezpieczyć wpływy za usługi miejskie. Życie w mieście kosztuje.

Przypomnijmy, czerwcowy audyt finansów miasta przeprowadzony przez agencję ratingową wskazał na konieczność oszczędzania na wydatkach bieżących, w tym na drogach czy wynagrodzeniach.

Jak mówi radny Ryszard Pagacz z klubu PiS, sytuacja jest niepokojąca i trzeba zastanawiać się nad wydatkami.

– Zbliżamy się do tej granicy, kiedy zadłużenie będzie takie jak budżet i wtedy będzie kłopot ze zrobieniem już czegokolwiek. Prezydent się oczywiście chwali, a te wizje są odmienne, w zależności od tego, jaką uchwałę głosujemy. Przed głosowaniem uchwały absolutoryjnej było wszystko pięknie ładnie, teraz już takiego optymizmu nie ma

Jak informował Krzysztof Grybionka z agencji ratingowej, która analizowała finansowanie zaplanowanych inwestycji miejskich i sprawdzała możliwości spłaty kredytów, trzeba powstrzymać gwałtowny wzrost wydatków bieżących.

Specjaliści doradzają też wydłużenie okresu spłaty już zaciągniętych kredytów.

 

Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN