Radni Nowego Sącza chcą regulacji rzek w mieście. Przyjęli dwie uchwały w tej sprawie

28.07.2021

Sądeccy radni podjęli dwie uchwały dotyczące regulacji rzek w Nowym Sączu. Ten temat zdominował wczorajsze obrady, dlatego, że dyskusja w tej sprawie trwała najdłużej. Podobne treścią projekty uchwał zaproponowali: grupa radnych i prezydent.

Ostatnie ulewy przypomniały o problemie, jaki pojawia się cyklicznie w okolicach rzek i potoków na terenie miasta. W tym miesiącu, w trakcie nagłych burz wylewała Łubinka i Naściszówka, zalewając posesję, niszcząc asfalt, a nawet zupełnie blokując drogi.

Z tego powodu grupa radnych z klubu PiS Wybieram Nowy Sącz przygotowała projekt uchwały poparty podpisami mieszkańców, który ma uświadomić Wodom Polskich, że wylewające z koryta rzeki i potoki to nie tylko problem danego osiedla, ale problem całego miasta. Apel dotyczy zaplanowania przez te instytucję regulacji rzek i potoków na terenie miasta.

Zanim rada zajęła się propozycją radnych, przyjęty został projekt prezydencki, zgłoszony tuż przed sesją. W tym przypadku chodzi o wykonanie przez Wody Polskie bieżących prac związanych z utrzymaniem, udrożnieniem, oczyszczeniem i regulacją koryt rzek, potoków i innych cieków wodnych na terenie miasta.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN