Radni Nowego Sącza nie chcieli dyskusji z parlamentarzystami o sprawach dotyczących miasta

01.10.2019

Chociaż na sali obrad pojawili się kandydaci do sejmu i senatu w tegorocznych wyborach nie skorzystano z okazji do rozmowy. Wniosek w tej sprawie złożył radny Leszek Zegzda a także Maciej Prostko. Większość odrzuciła jednak ich propozycję.

Na sali obrad na zaproszenie Rady Miasta pojawił się poseł Arkadiusz Mularczyk, senator Stanisław Kogut, a także radna sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska. Jako goście zostali dopuszczeni do głosu i w swoich wystąpieniach mieli szansę powiedzieć o swoich działaniach związanych z regionem.

Część radnych chciała jednak zadać pytania dotyczące spraw bieżących. Radny Koalicji Obywatelskiej Leszek Zegzda i radny Koalicji Nowosądeckiej Maciej Prostko złożyli dwa oddzielne wnioski formalne dotyczące wprowadzenia punktu umożliwiającego dyskusję. Wniosek przeciwny zgłosił radny Artur Czernecki, który podkreślił, ze sesja nadzwyczajna nie powinna służyć debacie wyborczej. Po szybkiej wymianie zdań 12 radnych – klubu PiS Wybieram Nowy Sącz zagłosowało przeciw rozpoczęciu dyskusji. Za byli radni Koalicji Obywatelskiej, koalicji Nowosądeckiej i radny Dawid Dumana.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN