Radni Nowego Sącza zatwierdzili podwyżki cen biletów MPK

09.06.2021

Ceny biletów MPK w Nowym Sączu wzrosną o około 10%. Tak zdecydowali radni. Podwyżka nie dotyczy biletów okresowych. I tak przykładowo bilet jednorazowy na terenie Nowego Sącza będzie od 1 lipca kosztował 3 złote zamiast 2.80.

To symboliczne podwyżki – uważa Leszek Zegzda, radny Koalicji Obywatelskiej. – Nie dotyczy to osób, które systematycznie korzystają z MPK. Te osoby, które mają bilety miesięczne, nie będą płacić więcej – dodaje.

Z podwyżką nie zgadza się Artur Czernecki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza. – Powinniście państwo raczej pomyśleć o obniżce cen, jeżeli nam zależy na oczyszczeniu powietrza w mieście, na ekologii. Jeżeli nie będzie opłacało się przesiąść na komunikację miejską, to jej obłożenie nie będzie rentowne – mówił podczas sesji.

Podczas głosowania 14 radnych było za, 4 przeciw, 5 wstrzymało się od głosu. Podwyżki biletów jednorazowych dotyczyć będą też połączeń strefowych. Wzrosną też kary za jazdę bez biletu. Mieszkańcy Nowego Sącza posiadający Kartę Nowosądeczanina dalej będą mogli jeździć autobusami MPK bez opłat.

Posłuchaj:
Leszek Zegzda
Artur Czernecki
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN