Radni PiS dominują w powiecie – będzie nowy starosta

26.10.2018

Lesław Wieczorek będzie nowym starostą dąbrowskim, a Krzysztof Bryk jego zastępcą. To pierwsze ustalenia nowych radnych powiatowych Prawa i Sprawiedliwości.

To właśnie to ugrupowanie będzie samodzielnie sprawować władze na Powiślu Dąbrowskim. – Czeka nas ciężka praca – mówi kandydat na starostę Lesław Wieczorek. – Chcemy zmienić oblicze powiatu dąbrowskiego, który we wszystkich klasyfikacjach jest raczej outsiderem. Będziemy się starać ciężką pracą, żeby nasz powiat był na wyższym poziomie. Przede wszystkim muszą być większe inwestycje, jakieś wsparcie dla przedsiębiorców. Bo żyjemy na terenie, gdzie występuje duże bezrobocie – przyznaje Lesław Wieczorek.

Prawo i Sprawiedliwość ma większość w siedemnastoosobowej radzie powiatu dąbrowskiego. – Mieszkańcy zaufali nam, bo potrzebują zmian w swoich miejscowościach – mówi przewodniczący klubu radnych PiS Sebastian Kądzielawa. – Tak wysokie poparcie, które uzyskaliśmy to dla nas zaszczyt, ale również odpowiedzialność. Mając na celu dobro mieszkańców jako absolutny priorytet, zobowiązujemy się do aktywnej i bezkompromisowej walki o poprawę życia mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego. Dopełnimy wszelkich starań, by powiat stał się lepszym miejscem do życia – deklaruje radny.

Przewodniczącą Rady Powiatu ma zostać Marta Chrabąszcz, jej zastępcami będą Krzysztof Kupiec i Marian Szajor.

Pierwsze posiedzenie prawdopodobnie 19 listopada.

Posłuchaj:
Lesław Wieczorek
Sebastian Kądzielawa
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN