Radny Maciej Rogóż zostanie wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości?

26.11.2021

Nowosądecki radny Maciej Rogóż może zostać usunięty z Prawa i Sprawiedliwości. Jak powiedział radiu RDN przewodniczący klubu PiS-Wybieram Nowy Sącz Michał Kądziołka, rozpoczęły się działania, które mają na celu pozbawienie Rogóża członkostwa w partii.

Pełnomocnik miejski Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął procedurę usunięcia radnego Macieja Rogóża z partii, ale to nie są kwestie zależne od radnych. To nie są nasze decyzje – mówi Michał Kądziołka.

Co na to Maciej Rogóż? – O możliwym usunięciu mnie z PiS dowiedziałem się z mediów. Poza tym nic mi o tym nie wiadomo. Natomiast w kwestii zawieszenia mnie w klubie radnych PiS-Wybieram Nowy Sącz dowiedziałem się z SMS-a od przewodniczącego klubu Michała Kądziołki. Nie zostały podane powody – wyjaśnił.

Radny Rogóż we wtorek (23.11) został zawieszony w prawach członka klubu PiS-Wybieram Nowy Sącz. Zbiegło się to w czasie z obradami Rady Miasta Nowego Sącza.

Michał Kądziołka, przewodniczący PiS-Wybieram Nowy Sącz tłumaczy, że klub radnych stracił zaufanie do Macieja Rogóża i zarzuca mu nielojalność.

Pan radny nie informował nas przed sesją, że ma jakieś uwagi do pracy klubu czy do naszych projektów uchwał. Była też propozycja oświadczenia o solidarności z naszymi służbami mundurowymi na granicy z Białorusią, które proponowali posłowie: Patryk Wicher, Arkadiusz Mularczyk i Jan Duda z radnymi Iwoną Mularczyk, Ilona Orzeł i Wojciechem Piechem. Maciej Rogóż nie informował nas, że ma wątpliwości lub odmienne zdanie w tym temacie – mówi Michał Kądziołka.

Podczas ostatniej sesji rady miasta, wspomniane oświadczenie zostało zdjęte z porządku obrad. W jego miejsce radni Koalicji Nowosądeckiej zaproponowali swoje oświadczenie o zmienionej treści. Maciej Rogóż poparł je, w przeciwieństwie do koleżanek i kolegów klubowych, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu, wstrzymali się od głosu lub byli przeciw.

Maciej Rogóż uważa, że nie złamał regulaminu klubu ani dyscypliny głosowań. Sugeruje, że na decyzję o zawieszeniu go w prawach członka PiS-Wybieram Nowy Sącz ktoś miał wpływ.

Problem leży w garstce osób i w politykach, którzy próbują narzucać swoje zdanie radnym. Może warto zająć się swoimi sprawami lub “sprzedać” jakąś dobrą nowinę mieszkańcom. Może przywieźć ten przysłowiowy pociąg z Berlina, a w nim tony złota z reparacji wojennych. Może to jest sposób na to, by nasze miasto się rozwijało – podkreślił Maciej Rogóż.

Tym samym zasugerował, że chodzi o posła Arkadiusza Mularczyka, pełnomocnika nowosądeckich struktur PiS. Parlamentarzysta zajmuje się w sejmie tematem reparacji wojennych.

Michał Kądziołka zapowiedział w piątek (26.11), że spotka się z Maciejem Rogóżem, by ten mógł złożyć wyjaśnienia w sprawie swojej postawy w Radzie Miasta Nowego Sącza. Sam zawieszony radny wyraził otwartość na takie spotkanie.

Posłuchaj:
Maciej Rogóż
Michał Kądziołka
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN