Radny powiatowy z zarzutami

16.01.2018

Zarzut znęcania się nad matką, żoną i dwiema córkami usłyszał szef powiatowych struktur PO i radny powiatu dębickiego Roman C.

Według relacji świadków, do awantur dochodzi także, kiedy mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Radny ma teraz zakaz zbliżania się do kobiet na odległość nie mniejszą niż 20 metrów oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego domu do 12 kwietnia.

Dodatkowo został on objęty dozorem policji. Jacek Żak prokurator rejonowy w Dębicy nie wyklucza, że Roman C. odwoła się od decyzji, bo nie przyznaje się do winy, a dodatkowo żona i córki odmówiły składania zeznań w tej sprawie. – Zawiadomienie złożyła matka. Natomiast w toku postępowania córki i żona skorzystały z prawa do odmowy składania zeznań przysługującego osobom najbliższym. Złożyły także oświadczenie, że wycofują wszelkie wnioski dowodowe jakie złożyły w tej sprawie – informuje prokurator.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Przypomnijmy, że Roman C. już odpowiada przed sądem za stalking. Za uporczywe nękanie skarży radnego jego szwagierka.

Posłuchaj:
Jacek Żak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN