Wierzchoslawice: Rafal Dzialowski doradca finansowym wójta

09.09.2015

– Jest za wczesnie aby przedstawiac konkretny plan dzialania ratowania gminy – mówi Rafal Dzialowski doradca finansowy wójta Wierzchoslawic. Zaprezentowany przed kilkoma dniami audyt potwierdzil zapasc finansowa gminy.

Nietrafione inwestycje z poprzednich lat wygenerowaly ponad 17 milionów zlotych dlugu. Dodatkowo zadluzenie w ZUS-ie, a takze kredyty w parabankach zamknely mozliwosc pozyskiwania przez gmine Wierzchoslawice funduszy na kolejne inwestycje. Dwie spólki gminne „Energia Wierzchoslawice” oraz „Wodociagi Wierzchoslawice” przynosza rocznie wielotysieczne straty.

– Sytuacja jest tragiczna – podkresla Rafal Dzialowski. – Audyt pokazal zla sytuacje finansów gminy, do której zapewne doprowadzily zle rzady i decyzje w poprzednich latach. Jezeli chodzi o moja osobe i objecie stanowiska doradcy wójta, byla to jedna z wielu opcji po rozstaniu sie z Tarnowskim Klasterem Przemyslowym. Na pewno jest to spore wyzwanie bardziej ekonomiczne niz polityczne – dodaje.

Rafal Dzialowski byl pierwotnie przymierzany na stanowisko skarbnika gminy Wierzchoslawice. Jednak radni podczas piatkowej sesji Rady Gminy nie dopuscili do zmian. Pozostawili oni na tym stanowisku Ewe Sykte, argumentujac znajomoscia finansów gminnych przy konstruowaniu przyszlorocznego budzetu.

Nowy doradca wójta Wierzchoslawic ma pomagac w analizowaniu sytuacji finansowej gminy, wspólpracowac z bankami i wskazywac, czy dane propozycje sa korzystne dla gminy.

Posluchaj nowego doradcy wójta Wierzchoslawic Rafala Dzialowskiego

RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS) -Andrzej Zarych
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN