Na razie bez zmian w odbiorze śmieci w Tarnowie

26.06.2020

Radni podczas zdalnej sesji Rady Miejskiej mieli głosować za zmniejszeniem częstotliwości odbierania odpadów. Przegłosowali jednak wniosek o przesunięcie tej decyzji na następne posiedzenia.

Zgodnie z projektem uchwały z nieruchomości jednorodzinnych odpady zmieszane miały być wywożone raz na dwa tygodnie, a z nieruchomości wielolokatorowej raz na tydzień. Zmienić się miała także częstotliwość odbioru szkła, papieru, tworzyw sztucznych i metali. Te miały być wywożone raz w miesiącu.

Osiemnastu radnych poparło wniosek o przesunięcie tej decyzji na następne posiedzenia, trzech radnych się wstrzymało, a trzech odrzuciło wniosek.

Odpady powinny być wywożone znacznie częściej niż w proponowanych zmianach – mówiła radna Krystyna Mierzejewska z Koalicji Obywatelskiej.

– Jestem za tym żeby to przełożyć, dlatego, że myśmy tego nie przedyskutowali. To jest znaczne pogorszenie jakości usług, bo mimo wszystko, chociaż podnieśliśmy cenę śmieci o 4 zł, to jest wzrost opłaty za śmieci. Dostałam już zmianę czynszu i będzie to źle odbierane przez mieszkańców, że płacą więcej a mają coraz gorszą usługę.

Takie stanowisko poparli też radni Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że od lipca w Tarnowie będą obowiązywać nowe stawki za śmieci. Od nowego miesiąca mieszkańcy będą płacić 22 zł od osoby.

Posłuchaj:
Krystyna Mierzejewska
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN