Nie ma na razie pomysłu na zagospodarowanie kamienicy przy Brodzińskiego

01.12.2017

Budynek po dawnym Domu Dziecka stał się własnością miasta przez tzw. zasiedzenie na podstawie dekretu o majątkach opuszczonych i poniemieckich.

Tymczasowo nieruchomość zajmowana jest przez tarnowską Straż Miejską oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną. Jak tłumaczy Daniela Motak – rzecznik tarnowskiego magistratu – sprawa jest jeszcze zbyt świeża, by już teraz móc myśleć o planach zagospodarowania budynku. – Sąd potwierdził prawo własności miasta do tej kamienicy. To orzeczenie jest bardzo niedawne, bardzo świeże. Jest dla nas bardzo satysfakcjonujące, pomyślne. Co do dalszych planów – na dzisiaj ich nie mamy. Decyzja sądu zapadła niedawno, nie możemy wykluczyć jednak odwołania. W tej sprawie potrzebujemy jeszcze czasu – mówi rzeczniczka.

Jak budynek pamiętają mieszkańcy? – Był Dom Dziecka. To jest stary budynek i wymagał bardzo dużych remontów. Dzieci tu biegały, bawiły się. Nieraz chłopcy grali w piłkę z tyłu, wychodzili na jakieś wycieczki. Tego rodzaju budynki mają taką szczególną duszę, należało by to odnowić – wspominają mieszkańcy.

To już druga kamienica pozyskana przez miasto w drodze sądowej w tym roku. Niedawno informowaliśmy o budynku po dawnej Szkole Muzycznej. Również i w tym przypadku pomysłów na jego wykorzystanie póki co nie ma.

Posłuchaj:
Daniela Motak
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN