W RDN rusza nowy program – Cudze chwalicie, swego nie znacie

12.09.2019

Będą rozmowy z ciekawymi gośćmi, odwiedziny miejsc, w których dzieją się cuda. Dziś po 17.00 relacja z wielkiej gali wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – Sztuka Osób Niepełnosprawnych w Wieliczce.

Jak informowaliśmy, podczas tej imprezy, Adrian Kaleta z Warsztatu Terapii Zajęciowej MADA w Nowym Sączu otrzymał nagrodę RDN – statuetkę Uskrzydleni. Nagrodę wręczył dyrektor RDN, ks. Piotr Adamczyk.

Sztuka osób niepełnosprawnych, zarówno na poziomie plastycznym, jak i muzycznym, uskrzydla. Pozwala docenić to, czego zdrowi często nie doceniają – dodaje.

– My na co dzień nie zdajemy sobie sprawy jak mamy wielkie dary – bo możemy chodzić, widzieć, patrzeć czy mówić. Tutaj spotykamy się ze sztuką, która jest niezwykła. Jest tworzona przez osoby dotknięte ułomnościami. Przez ludzi, którzy mimo to wylatują ponad swoje ograniczenia. Ta kula ziemska w dłoni, która nagrodziło radio, bardzo urzekła pracowników, którym ją pokazywałem. Tu warto przyjechać, żeby wyjechać uskrzydlonym.

Początek programu o 17.10. Za tydzień natomiast gościem będzie niezwykła tarnowianka, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego, Dominika Kleszcz.

Kobieta po kilkunastu latach pracy w szkole, postanowiła zmienić wszystko.

Wzięła udział w wieloetapowej, ciężkiej rekrutacji i została stewardessą.

Jak sama mówi, próbuje dogonić świat i czerpać radość z każdego dnia i kraju, który odwiedza.

Słuchaczom RDN opowie o swojej pracy, która stała się pasją.

Cudze chwalicie, swego nie znacie…, o 17.10.

Posłuchaj:
ks. Piotr Adamczyk
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN