RDN: Wielkie pakowanie prezentów na Ukraine [ZDJECIA]

07.12.2016

 

Radio RDN zamienilo sie w wielka fabryke swiatecznych prezentów. A nasi dziennikarze w pomocników sw. Mikolaja. W siedzibie rozglosni w Tarnowie trwa wielkie segregowanie i pakowanie paczek, które juz w piatek zawieziemy Polakom na Ukrainie.

Wszystko dzieki naszym sluchaczom, którzy przynosili dary dla rodaków za wschodnia granica. Teraz przyszla pora na wielkie pakowanie. Pracownicy RDN zakasali rekawy i w mikolajowych czapkach przystapili do pracy. – Chcemy tak posegregowac paczki, by bylo sprawiedliwie, by kazde dziecko, które otworzy taka paczuszke sie uradowalo. Rodzice tez cos dostana na swiateczny stól – mówi Magdalena Iwaniec.

dsc00002

A jest co segregowac – wsród darów sa czekolady, zabawki, gry, ubrania, produkty spozywcze, artykuly szkolne i wiele innych prezentów. Przynosili je do nas nasi sluchacze, czesc przeznaczyla tez pieniadze na bony, które zrealizowalismy na ten cel w Radiowym Dziele Milosierdzia. Ogromny wklad w akcje maja takze szkoly i stowarzyszenia z regionu, a takze klubowicze Klubu Dobrze Nastawionych Radia RDN.

Jesli i Wy chcecie cos podarowac rodakom na Ukrainie, mozecie to zrobic jeszcze tylko dzis. Na dary czekamy w siedzibie Radia RDN Malopolska przy ul. Bema 14 w Tarnowie oraz Radia RDN Nowy Sacz przy Placu Kolegiackim 4 w Nowym Saczu.

Do redakcji w Nowym Saczu trafilo miedzy innymi 100 prezentów od uczniów z Zespolu Szkól Ekonomicznych w Nowym Saczu. – W paczkach sa rzeczy praktyczne i slodycze. Najmniejsza rzecz dla nas moze byc dla nich pozyteczna – przekonywali uczniowie w rozmowie z reporterka RDN Nowy Sacz.
ostatnie_paki2
– Na Ukrainie caly czas trwa wojna i to jest bardzo trudny moment takze dla Polaków tam mieszkajacych. Mlodziez to rozumie. Sa tam dzieci, ich rówiesnicy i wlasnie pod tym katem przygotowywali paczki – tlumaczyla Irena Maria Gradek, opiekunka Kola Milosników Historii w sadeckim Ekonomie.
Posluchaj, jak wyglada praca w radiowym magazynie sw. Mikolaja:

Posluchaj uczniów Zespolu Szkól Ekonomicznych w Nowym Saczu:

Katarzyna Cygan, Krystyna Pasek

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN