Kiedy reakcja ministerstwa w sprawie lokatorów, którym grozi eksmisja? [WIDEO]

13.11.2018

Być może już w przyszłym tygodniu pojawi się informacja zwrotna z ministerstwa sprawiedliwości dla mieszkańców Koszyc Wielkich koło Tarnowa.

Tak twierdzi poseł PiS Wiesław Krajewski, który w programie Słowo za słowo poinformował, że przyspieszył wydanie opinii w sprawie lokatorów, którym grozi eksmisja z ich własnych mieszkań.

– Dziś mówi o nich cała Polska, prawo nie może być bezsilne – komentuje parlamentarzysta. – Poprosiłem o przyspieszenie tej sprawy i w tej chwili trwa analiza prawna, jak można w tej sytuacji przede wszystkim pomóc tym mieszkańcom. Jest tu oczywiście problem prawny, natomiast nie może być tak, że rodziny z dziećmi kupiły mieszkania, wprowadziły się, a teraz te mieszkania są poddawane licytacji. To jest dla mnie jakiś koszmar i to jest niezrozumiałe, myślę, że należy działać w ich obronie – wyjaśnia poseł.

Przypomnijmy, deweloper nie przeniósł na lokatorów prawa własności, a z powodu jego długów blok został zajęty przez komornika.

Z końcem miesiąca ma on oszacować wartość mieszkań do licytacji, a oni sami mogą wylądować na bruku.

Sprawa ma jednak drugie dno.

Wierzyciele dewelopera, którzy kilka lat temu wpłacili pieniądze na mieszkania, które nie powstały, próbują cokolwiek odzyskać.

Ponadto mieszkańcy Stromej walczą w sądzie, by ten ustanowił ich właścicielami, zanim komornik wejdzie do ich domów i zlicytuje mieszkania.

Do sprawy będziemy wracać.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN