Redukcje kursów wywołały burzliwą dyskusję

26.03.2018

Po wycofaniu części kursów na linii popularnej “dziewiątki” na tarnowskich forach internetowych rozgorzała dyskusja na temat redukcji kursów kolejnych połączeń.

Zmniejszenie liczby kursów to automatyczne odejście pewnej części pasażerów do indywidualnych środków transportu. Natomiast częste kursowanie zachęca do podróży nowych pasażerów – to jeden z komentarzy.- Często zdarza się, że z dziećmi do szkoły jedzie się dużo wcześniej, bo teraz, po zmianach, kursów jest mniej – mówią rozżaleni mieszkańcy. – Ludzie się denerwują. Nie ma dojazdu do pracy, do szkoły jak są odwołane akurat w tych godzinach. Są tacy ludzie, którzy mają swoje załatwienia i sprawy i są przyzwyczajeni do takiego rozkładu, nie innego. Starsze osoby do lekarza, do szkoły, do przedszkola – to jest utrudnienie. Te 5 minut to nie jest jeszcze żadna strata, ale pół godziny to już jest dużo – dodają.

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji zmiany w rozkładach jazdy dotyczą linii nr 0, 1, 30, 33 w dni robocze, soboty i w święta.

Wycofanie części kursów na linii nr 229 zostało wprowadzone na wniosek Gminy Tarnów.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN