Region będzie wspominał Żołnierzy Wyklętych

28.02.2021

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przy tej okazji samorządy jak co roku organizują lokalne obchody, wystawy i wydarzenia poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

W Limanowej uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.20 przy kwaterze wojennej na cmentarzu parafialnym. Odbędzie się tu Apel Pamięci i zostaną złożone znicze. Następnie o godz. 11.00 w limanowskiej bazylice odprawiona zostanie Msza Św. w intencji poległych żołnierzy. Udział w uroczystościach weźmie Chór Męski działający przy Bazylice.

W niedzielę (28.02) o godz. 17.00, na sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się koncert, w trakcie którego Orkiestra Dęta Echo Podhala pod dyrekcją Mariana Wrony zaprezentuje utwory patriotyczne dedykowane żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego.

W Nowym Sączu można obejrzeć wystawę na Rynku – “Wyklęci odnalezieni w Małopolsce”.

Ekspozycja pokazuje na wybranych przykładach z obszaru Małopolski rezultaty prac Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Krakowie oraz Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN – informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Nowego Sącza.

Wystawa będzie dostępna przez cały marzec.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN